Beiratkozas

Monthly Archives: március 2018

Keresés

Beiratkozás

Beiratkozas

Naptár

2018. március
h k s c p s v
« feb   ápr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Támogatók

SponsorSponsorSponsorSponsor

  • 0

Király-lányok és mÁszok, két győztes csapat!

Ebben a tanévben két csapat állt össze iskolánkban a Bölcs Diákok Országos Vetélkedőre, és mindkettő bejutott a legjobb 10 közé, az elődöntőbe. A csapatok a három forduló során sokat olvastak, különböző feladatokat oldottak meg, és nem utolsó sorban a kreativitásukat is megcsillogtatták. A versenyt 8. alkalommal szervezte meg a Communitas Alapítvány, és egész Erdélyből összesen 92 csapat nevezett be a vetélkedőre.

A Király-lányok csapat tagjai: Botár Dóra, Komáromi Alíz Tünde, Németh Király Lóránd és Nagyosi Tímea, mindannyian a IX. osztály diákjai, vezető tanáruk Józan Erzsébet.
A mÁszok csapat tagjai: Baciu Noémi, Borsos Réka, Márton Panna és Kiss Tamás, mindannyian X. osztályosok, vezető tanáruk Lukács János István.


  • 0

Rass Károly Díj, 2018

Dr. Keszeg Vilmos, a kolozsvári Babes-Bolyai  Tudományegyetem professzora 2009-ben díjat alapított a Jósika Miklós Elméleti Líceum legkiemelkedőbb (a tanév vagy végzős tanulók esetében a tanulmányi időszak alatt) alkotói eredményt (tudományos dolgozat, szépirodalmi, képzőművészeti alkotás, előadóművészeti teljesítmény) elért diákjának megjutalmazására. A díj könyvcsomagból és pénzösszegből áll. A díj újabb átadására 2018-ban, az évzáró ünnepség keretében kerül sor. A díj Rass Károly nevét viseli. A pénzjutalmat a tordai római katolikus egyház, dr. György Ferenc tisztelendő úr biztosítja.

A pálymunkák benyújtása: 2018. május 1.

2018-ban a következő témák egyikének kidolgozásával lehet pályázni.

  1. Családom története: a családfám. Családi emlékezet, iratok, gyászjelentők, sírfeliratok alapján legalább 3 generáció történetének áttekintése. A dolgozat 3 része: a család történetének bemutatása szöveges formában (a dolgozat szerzője fogalmazza meg, esetleg interjúrészletek is beépíthetők), családfa-rajz, mellékletek (másolat: fénykép, okirat stb.) (Szükséges: az adatközlő pontos adatainak feltüntetése. Pl. Albert Gáborné Nagy Mária sz. 1932. június 2., unitárius, nyugdíjas könyvelő.)
  2. Családom története a 20. században. Egy, a családból kiválasztott mesélő emlékeinek rögzítése. Ki kell térni: a háború borzalmai és áldozatai, munkát kereső családtagok, menekülés a történelem viharában, a kollektivizálás és az államosítás következményei. Tragédiák és megvalósítások a családban. A pálymunka a lejegyzett interjút tartalmazza. Mellékelhető: fényképek, családi iratok. (Szükséges: az adatközlő pontos adatainak feltüntetése. Pl. Albert Gáborné Nagy Mária sz. 1932. június 2., unitárius, nyugdíjas könyvelő.)
  3. Események, fordulópontok családom történetében – fényképeken. A pályázó a családi fényképalbumokból kiválaszt 10-15 fényképet, és hozzátartozóival beszélget mindenik képről: mikor készült, milyen alkalommal, kik vannak a képen, milyen öltözetben, milyen környezetben, hogyan alakult a fényképen látható személyek, épületek sorsa. Egy képről kb. fél oldalnyi, egy oldalnyi terjeledelemben kell beszélni. (Szükséges: az adatközlő pontos adatainak feltüntetése. Pl. Albert Gáborné Nagy Mária sz. 1932. június 2., unitárius, nyugdíjas könyvelő.)