A mese rólunk szól – Gólyabál

Iskolánkban az idei évben is megrendezésre kerül a gólyabál, melynek nemes célja van: segíteni a líceumi életbe érkezőket abban, hogy kis csapatuk összetartó erejét a közös tevékenységek megerősítsék és minél teljesebben beilleszkedhessenek a nagyobbak közösségébe. (Ugyanis) A gólyabál közeledtével felpezsdül az élet a diákság körében: előkészületek, előpróbák, beavatás ,bál.
Gólyáinkból idén népmesehősöket faragunk. Miért?
Mert a magyar mesék hőse nekiindul, cselekszik, felelősséget vállal. Mert a népmese nemcsak szórakoztat, hanem bizonyos problémás helyzetekre megoldásokat kínál, talál, megérteti velünk, hogy meg kell dolgoznunk azért, hogy megtaláljuk saját utunkat és boldogulásunkat.
A beavatási szertartásra, a bálra az idén a Tordai Technikai Kollégium éttermében kerül sor. Színre lépnek iskolánk végzős diákjai és kilencedikesei (tizenhat gólya) akik felidézve a magyar népmesék világát egy mesésen-humoros délutánt fognak biztosítani a jelenlévőknek.
A gólyák próbatételeinek sikeres kiállását díjazni fogjuk, az elnyert birodalmuk királyát és királynőjét megkoronázzuk majd táncos szórakozás keretében minden jelenlévővel közösen megünnepeljük beavatásuk sikerét, melyhez a zenét DJ Alpár biztosítja.
Szeretettel várjuk iskolánk minden kedves pedagógusát, az oktatás-nevelést segítő dolgozókat, iskolatársainkat, de legfőképpen a kedves gólyákat!










2017. október 26-án, a Jósika Miklós Elméleti Líceum 3. és 4. osztályos kisdiákjai a reformáció 500. évfordulójára emlékeztek. Reformátusok, unitáriusok és katolikusok egyaránt részt vettek az iskola vallástanárai által megrendezett csapatversenyen, ahol jó volt érezni és megtapasztalni, hogy Isten kegyelme mindenki számára adott.
ktόber 27-én, a Jόsika Miklόs Elméleti Líceumban Halloween party tombolt, amit szokás szerint idén is a 8. osztály szervezett. A partyn jelen voltak iskolánk tanárai, jelenlegi és volt diákjai, valamint nagy örömünkre meghívottaink, az aranyosegerbegyi általános iskola nyolcadikos tanulói is megtiszteltek jelenlétükkel, osztályfőnökük kíséretében.

os szabadtéri kísérletek és tanulságos laboratóriumi bemutatások megtekintésére, illetve Sógor Csilla tanár által átgondolt interaktív labortevékenységen kémiai kísérletek aktív részesei is lehettek.